Podsumowanie 2023 roku w ŚGP Industria p.pieta 2024-01-05

Podsumowanie 2023 roku w ŚGP Industria

2023 rok był dla nas bogaty w wiele ważnych wydarzeń i wyzwań. Rozpoczęliśmy nowe projekty, stawiając sobie za cel rozwój spółki. Podpisaliśmy z firmą Rolls-Royce SMR memorandum o współpracy, nabylibyśmy pakiet akcji klubu KS Vive Handball Kielce S.A. oraz powołaliśmy Centralną Dolinę Wodorową im. Braci Łaszczyńskich. To tylko niektóre z naszych osiągnięć, dlatego zapraszamy do zapoznania się z kalendarium.

Podsumowanie roku Industria – kalendarium 2023:

9 luty:

Zawarliśmy z Rolls-Royce SMR memorandum, które umożliwia obu podmiotom współpracę przy wdrażaniu małych reaktorów modułowych.

 

14 luty:

Miało miejsce oficjalne podpisanie umowy na dostawę i wykonanie instalacji fotowoltaicznej o mocy do 3 MW, która zlokalizowana będzie na kopalni Jaźwica w gminie Nowiny w powiecie kieleckim.

 

8 marca:

W ramach Międzynarodowych Targów ENEX, największego energetycznego wydarzenia w kraju, odbyło się spotkanie członków, wówczas jeszcze Centralnego Klastra Wodorowego.

 

29 maja:

W Katowicach podpisaliśmy list intencyjny o współpracy w rozwoju gospodarki wodorowej ze Śląsko-Małopolską Doliną Wodorową.

 

19 – 20 czerwca:

Wraz z naszym partnerem Royce-Rolls SMR uczestniczyliśmy w Forum „Wizja Rozwoju” – największym wydarzeniu gospodarczym w północnej części Polski.

 

17 lipca:

Na terenie elektrowni Enea Kozienice powołaliśmy oficjalnie Centralną Dolinę Wodorową imienia Braci Łaszczyńskich.

 

27 lipca:

W siedzibie (ARP) w Warszawie podpisaliśmy z Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. (KSSSE) list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie lokalizacji modułowej elektrowni jądrowej (SMR) opartej o technologię Rolls-Royce SMR na terenach objętych działalnością KSSSE.

 

7 września:

Nabyliśmy pełen pakiet 100% akcji spółki KS Handball Kielce S.A., stając się tym samym właścicielem kieleckiego klubu piłki ręcznej Industria Kielce.

 

26 – 27 września:

Byliśmy partnerem strategicznym Regionalnego Forum Ekonomicznego Nowa Energia w Kielcach, które dotyczyło źródeł energii odnawialnej oraz płynących z nich korzyści, szans i wyzwań.

 

12 października:

Przejdzie do historii jako dzień, w którym rozpoczęliśmy zupełnie nowy rozdział dla czterech regionów: świętokrzyskiego, łódzkiego, południowego Mazowsza i północnego Podkarpacia – w Kielcach została uroczyście powołana Centralna Dolina Wodorowa im. Braci Łaszczyńskich!

Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA wyrasta z 150-letniej historii Kieleckich Marmurów oraz przemysłowych tradycji regionu. INDUSTRIA łączy te tradycje z nowoczesnymi technologiami i dbałością o środowisko naturalne.

ver_02
Dane grupy

Świętokrzyska Grupa Przemysłowa
INDUSTRIA S.A.
ul. Na Ługach 7
25-803 Kielce

Adres korespondencyjny
ul. Sandomierska 105
25-324 Kielce
tel.: +48 (41) 330 15 00

2023 © Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA S.A.

Spółka Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA S.A. oświadcza, iż posiada status dużego przedsiębiorcy w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych (Dz.U. z 2013 r. poz. 403 z późn. zm.).