Barbórka 2023 – czas na zabawę! p.pieta 2023-12-12

Barbórka 2023 – czas na zabawę!

1 grudnia w Hotelu Binkowskim w Kielcach odbyła się uroczystość Barbórkowa w Świętokrzyskiej Grupie Przemysłowej INDUSTRIA S.A. Cały program artystyczny wydarzenia nawiązywał do górniczych tradycji. Jedną z nich było wręczenie odznaczeń zasłużonym pracownikom. Następnie odbyła się niezwykle ciekawa ceremonia przyjęcia do stanu górniczego.

W Barbórce uczestniczyło wielu wspaniałych gości m.in.: samorządowcy, przedstawiciele świata nauki oraz nasi sportowcy: Sandra Drabik i Karolina Młodawska. Nie zabrakło także piłkarzy ręcznych Industrii Kielce z Andreas’em Wolfem na czele oraz przedstawicieli klubu: wiceprezesa Paweł Papaj i nowego dyrektora sportowego kieleckiego klubu, Michała Jureckiego.

Tradycyjne górnicze zabawy podczas Barbórki stworzyły niesamowitą atmosferę, która towarzyszyła wszystkim zgromadzonym gościom. Tego wieczoru parkiet „pękał w szwach” – bawiliśmy się do białego rana w rytm muzyki serwowanej przez DJ-a. Zwieńczeniem obchodów była uroczysta msza święta w intencji górników i ich rodzin w kościele p.w. św. Karola Boromeusza na kieleckiej Karczówce. W tym miejscu znajduje się kaplica z unikatową na światową skalę figurą świętej Barbary.

     

Jak co roku nieodłącznym elementem Święta Górników były odwiedziny w szkołach i przedszkolach. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały ciekawych opowieści górników, z których dowiedziały się co to jest czako, co symbolizują kolory pióropuszy, co to jest Barbórka oraz jak nazywa się godło górnicze. Poznały również postać Świętej Barbary i zwyczaje związane ze świętem górniczym.

 

Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA wyrasta z 150-letniej historii Kieleckich Marmurów oraz przemysłowych tradycji regionu. INDUSTRIA łączy te tradycje z nowoczesnymi technologiami i dbałością o środowisko naturalne.

ver_02
Dane grupy

Świętokrzyska Grupa Przemysłowa
INDUSTRIA S.A.
ul. Na Ługach 7
25-803 Kielce

Adres korespondencyjny
ul. Sandomierska 105
25-324 Kielce
tel.: +48 (41) 330 15 00

2023 © Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA S.A.

Spółka Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA S.A. oświadcza, iż posiada status dużego przedsiębiorcy w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych (Dz.U. z 2013 r. poz. 403 z późn. zm.).