Barlinek Industria Kielce Mistrzem Polski Industria 2023-05-23

Barlinek Industria Kielce Mistrzem Polski

Dzień 21 maja 2023 roku na zawsze zapisze się w historii klubu szczypiornistów z Kielc. Żółto – biało – niebiescy zdobyli 20-ste Mistrzostwo Polski w starciu z drużyną Orlen Wisła Płock (z wynikiem 27:24). Tego dnia emocje w kieleckiej Hali Legionów sięgały zenitu, a nieocenionym wsparciem dla walczącej na parkiecie drużyny okazali się, jak zawsze wspaniali kibice.

„Nasi kibice są najlepsi. Jesteśmy dumni, że możemy dla nich grać! Teraz mamy dwa tygodnie do Pucharu Polski, to dużo czasu, zdążymy się zregenerować. Zaczynamy pracować od przyszłego poniedziałku, teraz zawodnicy dostaną tydzień wolnego. Mistrzostwo zdobyliśmy dzięki rodzinom wszystkich zawodników, które przeżyły bardzo trudne momenty, nie wiedząc, co będzie dalej.” – skomentował trener drużyny, Talant Duyshebaev.

Tuż po wygranym meczu rozdano też nagrody Gladiatorów dla najlepszych zawodników sezonu PGNiG Superligi. Szczególne wyróżnienie otrzymał Arkadisz Moryto zostając Zawodnikiem Sezonu 2022/2023.

„Wyróżnienia indywidualne są miłe, ale nic nie znaczyłyby bez tytułu mistrzowskiego dla całej drużyny.” – powiedział Moryto.

W tym roku trzy wyróżnienia Gladiatorów powędrowały na ręce zawodników Barlinka Industrii Kielce:
Zawodnik sezonu: Arkadiusz Moryto (Barlinek Industria Kielce)
Skrzydłowy sezonu: Arkadiusz Moryto (Barlinek Industria Kielce)
Obrotowy sezonu: Artsem Karalek (Barlinek Industria Kielce)

Sezon 2022/2023 jeszcze się nie kończy dla Mistrzów Polski. W dniach 17 i 18 czerwca rozegrają oni swoje mecze w turnieju EHF Final 4. Mając w pamięci wielki sukces z 2016 roku, kibice wyczekują dnia, w którym po raz kolejny zawodnicy z Kielc walczyć będą  o tytuł najlepszej drużyny w Europie. Pierwszy mecz półfinałowy Barlinek Industria Kielce rozegra z Paris Saint – Germain.

Turniej EHF Final 4 odbędzie się w Kolonii w Lanxess Arena, a transmisja na żywo będzie dostępna w Eurosport Player Extra.

Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA wyrasta z 150-letniej historii Kieleckich Marmurów oraz przemysłowych tradycji regionu. INDUSTRIA łączy te tradycje z nowoczesnymi technologiami i dbałością o środowisko naturalne.

ver_02
Dane grupy

Świętokrzyska Grupa Przemysłowa
INDUSTRIA S.A.
ul. Na Ługach 7
25-803 Kielce

Adres korespondencyjny
ul. Sandomierska 105
25-324 Kielce
tel.: +48 (41) 330 15 00

2023 © Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA S.A.

Spółka Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA S.A. oświadcza, iż posiada status dużego przedsiębiorcy w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych (Dz.U. z 2013 r. poz. 403 z późn. zm.).