100-lecie Polskiego Związku Bokserskiego: Gala Jubileuszowa w Targach Kielce Industria 2023-06-19

100-lecie Polskiego Związku Bokserskiego: Gala Jubileuszowa w Targach Kielce

Polski Związek Bokserski w tym roku świętuje 100 lat. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w dniach 9-10 czerwca w Kielcach. Na czas imprezy zapowiedziano: Kwadrans z Mistrzem, seminarium dot. historii polskiego boksu, spotkanie autorskie z Leszkiem Błażyńskim i Mistrzem Olimpijskim Marianem Kasprzykiem – promocja książki „Spowiedź Mistrza”, walka towarzyska boksu na wózkach inwalidzkich.

788 osób – tyle oficjalnie wzięło udział we wspólnym treningu bokserskim podczas Jubileuszu Polskiego Związku Bokserskiego. To drugi, potwierdzony rekord ustanowiony podczas Uroczystych Obchodów 100-lecia PZB w Targach Kielce. Jednocześnie w Kielcach trenowała rekordowa liczba 788 osób. Wśród nich byli prezes PZB Grzegorz Nowaczek, wiceminister sportu Anna Krupka, senator Krzysztof Słoń, a gościem specjalnym wydarzenia był prezydent Europejskiej Konfederacji Bokserskiej (EUBC) Ioannis Filippatos.

W gronie znakomitych bokserów trenujących na Ziemi Kieleckiej znaleźli się m.in. Wojciech Bartnik, Zbigniew Raubo, Tomasz Adamek, Krzysztof Włodarczyk, Łukasz Różański, Karolina Koszewska i inni.

To już drugi rekord ustanowiony podczas wspaniałego Jubileuszu Polskiego Związku Bokserskiego. Aż 16 godzin 3 minuty – tyle wynosi nowy rekord w ciągłej pracy na worku bokserskim.

Gala Jubileuszowa w Targach Kielce zakończyła 2-dniowe Uroczyste Obchody 100-lecia Polskiego Związku Bokserskiego. To było wielkie wydarzenie, które swoją obecnością zaszczyciła cała polska rodzina pięściarska, na czele z Mistrzami Olimpijskimi Marianem Kasprzykiem i Jerzym Rybickim, ale też mnóstwo gości nie tylko ze świata sportu.

Jest mi niezmiernie miło powitać na tym wyjątkowym wydarzeniu.  Obecność tak wielu wybitnych postaci przepełnia mnie dumą i utwierdza w przekonaniu, że rodzina bokserska jest duża i żyje w przyjaźni. Chciałbym podkreślić, że w latach 50. Polska była potęgą światowego boksu. Jestem dumny z tego, że mogę pełnić funkcję prezes Polskiego Związku Bokserskiego. Jestem przekonany, że nasza ciężka praca przyniesie ogromne sukcesy i medal olimpijski w Paryżu, na który już tak długo czekamy” – mówił Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego.

„To dla mnie zaszczyt być tutaj dziś podczas uroczystych obchodów 100-lecia Polskiego Związku Bokserskiego. Za zaproszenie i dobrą współpracę dziękuję prezesowi Grzegorzowi Nowaczkowi i wiceprezesowi Maciejowi Demelowi. To jest także dobry czas, by podsumować 100-letnią historię polskiego boksu, wyjątkowo bogatą, wspaniałą, z wieloma tradycjami i sukcesami” – powiedziała wiceminister sportu Anna Krupka.

Specjalnie na Jubileusz PZB przyjechał do Kielc prezydent Europejskiej Konfederacji Bokserskiej (EUBC) Ioannis Filippatos. „Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być z państwem podczas celebrowania 100-lecia Polskiego Związku Bokserskiego. To dla mnie ogromny zaszczyt, bowiem jest tutaj crème de la creme polskiej rodziny bokserskiej. Chciałbym pogratulować i podziękować prezesowi Grzegorzowi Nowaczkowi i jego teamowi za przygotowanie dzisiejszego wydarzenia, ale również za współpracę z Europejską Konfederacją Bokserską.”

Sobotnia gala, z udziałem kilkuset gości, była niesamowitym wydarzeniem, pełna gratulacji, wyróżnień, podziękowań. Wręczone zostały statuetki upamiętniające Galę 100-lecia Polskiego Związku Bokserskiego. Zaprezentowany został także film o historii polskiego boksu. 

Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA wyrasta z 150-letniej historii Kieleckich Marmurów oraz przemysłowych tradycji regionu. INDUSTRIA łączy te tradycje z nowoczesnymi technologiami i dbałością o środowisko naturalne.

ver_02
Dane grupy

Świętokrzyska Grupa Przemysłowa
INDUSTRIA S.A.
ul. Na Ługach 7
25-803 Kielce

Adres korespondencyjny
ul. Sandomierska 105
25-324 Kielce
tel.: +48 (41) 330 15 00

2023 © Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA S.A.

Spółka Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA S.A. oświadcza, iż posiada status dużego przedsiębiorcy w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych (Dz.U. z 2013 r. poz. 403 z późn. zm.).