ŚGP INDUSTRIA S.A. właścicielem KS Vive Handball Kielce S.A. Industria 2023-09-08

ŚGP INDUSTRIA S.A. właścicielem KS Vive Handball Kielce S.A.

Szanowni Państwo,

 

Informujemy, że dnia 7 września 2023 r. Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA S.A. nabyła pełen pakiet 100% akcji spółki KS Vive Handball Kielce S.A., stając się tym samym właścicielem kieleckiego, męskiego klubu piłki ręcznej seniorów.

 

Mamy świadomość, że tak duża zmiana stanowi przełom nie tylko dla Klubu, ale także dla mieszkańców Kielc i wszystkich fanów piłki ręcznej w Polsce, dlatego z szacunku dla chlubnej historii kieleckiego szczypiorniaka oraz dla podkreślenia kierunku, jaki zamierzamy obrać i którym jest chęć dalszego umacniania pozycji Klubu, postanowiliśmy o symbolicznym powrocie do pierwszej jego nazwy – Iskra i zadecydowaliśmy o zmianie nazwy spółki na KS ISKRA Kielce S.A. Nazwa marketingowa klubu, jak dotychczas, będzie wynikała z kontraktów ze sponsorami tytularnymi; od najbliższego spotkania brzmieć będzie „Industria Kielce”.

 

Funkcję Prezesa Zarządu Klubu obejmuje Magdalena Szczukiewicz – Dyrektor Zarządzająca ŚGP INDUSTRIA S.A., a funkcję Wiceprezesa obejmuje Paweł Papaj – dotychczasowy Dyrektor Marketingu Klubu. W skład Rady Nadzorczej Klubu wchodzą: Szczepan Ruman, Prezes ŚGP INDUSTRIA S.A. – jako Przewodniczący Rady Nadzorczej, mecenas Jacek Ciepluch – jako Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej oraz Justyna Wieteska-Sowińska, Zastępca Dyrektora Finansowego ŚGP INDUSTRIA S.A. – jako Członek Rady Nadzorczej.

 

Przejmując od naszych poprzedników dobro, jakie stanowi najbardziej utytułowana drużyna w historii polskiego sportu – Klub, który 20 razy sięgnął po Mistrzostwo Polski i 17 razy zdobył Puchar Polski, jest zdobywcą złotego, dwóch srebrnych oraz brązowego medalu Ligi Mistrzów Europy oraz dwukrotnym brązowym medalistą Klubowych Mistrzostw Świata – chcemy podziękować wszystkim, którzy na przestrzeni lat przyczynili się do zbudowania tej sportowej potęgi.

 

Szczególne podziękowania kierujemy do pana Bertusa Servaasa, dotychczasowego współwłaściciela KS Vive Handball Kielce S.A., który przez 21 lat zarządzania Klubem wyniósł go na poziom mistrzowski i sprawił, że Kielce już na zawsze zapisały się w historii światowej piłki ręcznej. Podziękowania składamy również na ręce Zarządu Stowarzyszenia KS Vive Kielce, które jako drugi, dotychczasowy współwłaściciel, w znaczący sposób przyczyniło się do umocnienia pozycji Klubu na arenie europejskiej.

 

Celem ŚGP INDUSTRIA S.A. dla Klubu na bieżący rok rozgrywkowy jest walka o zdobycie najwyższych trofeów we wszystkich zawodach, w których wystąpi Drużyna, a są to Mistrzostwo Polski, Puchar Polski, Liga Mistrzów oraz IHF Super Globe. Mamy nadzieję, że zapewnienie stabilizacji finansowej dla Klubu w ramach Grupy INDUSTRIA stworzy najlepsze możliwe warunki dla osiągnięcia sukcesów w rozgrywkach.

Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA wyrasta z 150-letniej historii Kieleckich Marmurów oraz przemysłowych tradycji regionu. INDUSTRIA łączy te tradycje z nowoczesnymi technologiami i dbałością o środowisko naturalne.

ver_02
Dane grupy

Świętokrzyska Grupa Przemysłowa
INDUSTRIA S.A.
ul. Na Ługach 7
25-803 Kielce

Adres korespondencyjny
ul. Sandomierska 105
25-324 Kielce
tel.: +48 (41) 330 15 00

2023 © Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA S.A.

Spółka Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA S.A. oświadcza, iż posiada status dużego przedsiębiorcy w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych (Dz.U. z 2013 r. poz. 403 z późn. zm.).