Akademia Korona Industria 2024-02-21

Akademia Korona

Akademia piłki nożnej

• Akademia Korona Kielce skupia się na najmłodszych adeptach piłki nożnej, którzy chcę spełnić swoje marzenia i stać się piłkarzami. Rozpoczęła swoją działalność w 2014 roku. Obecnie  prowadzi treningi dla zawodników od kategorii U-10 do U-19 nie tylko na terenie Kielc, ale również całego Województwa Świętokrzyskiego. Celem szkółki piłkarskiej jest zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej, jak również do zawodowego uprawiania sportu. Młodzi adepci mają szansę w przyszłości do zasilenia żółto-czerwonych zawodników Korony Kielce.
  • Uczestnicy zajęć trenują pod okiem utytułowanych trenerów piłki nożnej oraz doświadczonych piłkarzy Korony Kielce.
  • Młodzi piłkarze mają na koncie wiele sukcesów w minionym roku 2023, począwszy od najmłodszych roczników U-10 zwycięstwo w turnieju o „Puchar Leśny”, 2 miejsce z ogólnopolskim turnieju „4FUEL Varsovia Cup 2023”, czy kwalifikację do międzynarodowego turnieju „Sokoliki CUP”. Zawodnicy U-11 zwyciężyli w „Turnieju o Czarną Jaskółkę”, U-12 zwyciężyli w turnieju Ekstratalent organizowanym przez Fundację PKO BP Ekstraklasy.
  • Starsi zawodnicy począwszy od U-14 wygrali Świętokrzyską Ligę Trampkarzy Młodszych, piłkarze U-15 dwukrotnie zajęli 3 miejsce w rozgrywkach centralnej Ligii juniorów oraz mogę pochwalić się powołaniem jednego zawodnika do kadry narodowej.
  • Najstarsi piłkarze Akademii U-19 wygrali Świętokrzyską Ligę Juniorów Starszych i awansowali do ligi makroregionalnej, ponadto czterech zawodników zostało zgłoszonych do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy.

Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA wyrasta z 150-letniej historii Kieleckich Marmurów oraz przemysłowych tradycji regionu. INDUSTRIA łączy te tradycje z nowoczesnymi technologiami i dbałością o środowisko naturalne.