Rok 2022 z perspektywy kieleckich szczypiornistów Izabela 2023-01-19

Rok 2022 z perspektywy kieleckich szczypiornistów

2022 rok obfitował w wiele ważnych wydarzeń dla KS Vive Handball Kielce. Właśnie wtedy ŚGP INDUSTRIA nawiązała współpracę z Klubem, ale zespół był też o krok od osiągnięcia najwyższych sukcesów sportowych na arenie międzynarodowej.

27 czerwca 2022 roku – to ważna data w historii KS Vive Handball Kielce. Od tego dnia do grona sponsorów dołączyła Świętokrzyską Grupa Przemysłowa INDUSTRIA. Tym samym z nazwy drużyny po ok. 20 latach zniknęło „Vive” i zastąpiła je nazwa nowego sponsora. W ten sposób współpraca przynosi korzyści obu stronom – klub zyskał prężnego partnera, a firma INDUSTRIA znakomity nośnik promocji i komunikacji swoich usług. Podkreślał to zresztą na oficjalnej konferencji inaugurującej współpracę prezes INDUSTRII Szczepan Ruman. – Nową markę chcemy komunikować w nazwie klubu. Klub pokazuje, że można tu w Kielcach zbudować przedsięwzięcie na najwyższym poziomie. My też chcemy, by to było wyznacznikiem w naszej działalności – zaznaczył prezes.

2022 rok dla KS Vive Handball Kielce był naprawdę udany. Do sukcesów, które zapisały się złotymi zgłoskami w historii Klubu, zaliczyć na pewno należy zajęcie drugiego miejsca i tym samym zdobycie srebrnego medalu w Final Four EHF Ligi Mistrzów (przegrany po rzutach karnych finał ze słynną FC Barceloną). Sukcesem w postaci osiągnięcia trzeciego miejsca zakończył się turniej klubowych mistrzostw świata IHF Super Globe w październiku w Arabii Saudyjskiej (już z Industrią w nazwie zespołu). Nie wolno też zapominać o ważnym sukcesie w PGNiG Superlidze, gdzie nasza drużyna zdobyła po raz 19. w historii mistrzostwo Polski. Jest to jedenasty taki tytuł zdobyty z rzędu, a więc nieprzerwanie od 2002 roku.

Ale życie Klubu to nie tylko rozgrywki sportowe. W wolnych chwilach zawodnicy angażują się także w masę projektów społecznych promując różne postawy. Tą najważniejszą jest oczywiście zdrowy styl życia, ale też troska o środowisko naturalne, promocja postaw proekologicznych. Dlatego sportowcy regularnie przeprowadzają np. treningi piłki ręcznej, odwiedzają przedszkola i szkoły, ale też we współpracy z różnymi organizacjami sadzą drzewa, krzewy czy edukują najmłodszych o tym jak segregować odpady.

Ważnym elementem pozasportowej pracy KS Vive Handball Kielce jest inicjatywa Join Bertus. To licząca ok. 160 firm społeczność sponsorów i partnerów Klubu. To przestrzeń do współpracy pomiędzy Klubem a przedsiębiorstwami w zakresie promocji, pozyskiwania nowych kontaktów biznesowych, uczestnictwa w atrakcyjnych wydarzeniach biznesowych i społecznych. Przykładem takich działań jest zorganizowane w listopadzie ubiegłego roku spotkanie we współpracy z Konsulatem Generalnym Republiki Francuskiej w Krakowie, Francusko-Polską Izbą Gospodarczą między sponsorami a firmami francuskimi. W wydarzeniu brali też udział przedstawiciele Industrii. W lutym podobne spotkanie planowane jest w Warszawie we współpracy z Ambasadą Republiki Federalnej Niemiec oraz Polsko-Niemieckiej Izby Gospodarczej.

Warto też wspomnieć o zorganizowanym specjalnie dla dzieci sponsorów i partnerów Klubu treningu mikołajkowego. Na stałe w klubowym kalendarzu wpisał się już Dziki Mecz, czyli mecz zawodników pierwszego zespołu z dziećmi trenującymi na co dzień szczypiorniaka w Akademii Vive Kids. Tradycyjnie odbywa się on po ostatnim mecz w roku kalendarzowym. Z racji na szczególną porę jego rozgrywania, jest on utrzymany już w bożonarodzeniowym klimacie. W tym roku Dziki Mecz poprzedził szereg atrakcji – wyścig raczkujących bobasów, występy młodych artystów i wspólne śpiewanie świątecznych utworów.

Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA wyrasta z 150-letniej historii Kieleckich Marmurów oraz przemysłowych tradycji regionu. INDUSTRIA łączy te tradycje z nowoczesnymi technologiami i dbałością o środowisko naturalne.

Dane grupy

Świętokrzyska Grupa Przemysłowa
INDUSTRIA S.A.
ul. Na Ługach 7
25-803 Kielce

Adres korespondencyjny
ul. Sandomierska 105
25-324 Kielce
tel.: +48 (41) 330 15 00

2023 © Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA S.A.