Katarzyna Furmanek

Katarzyna Furmanek msurgiel 2022-07-04
klaster sksm 259

Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA S.A. jako jeden z liderów branży w regionie świętokrzyskim, od początku istnienia związany z ziemią świętokrzyską, dumnie wspiera działania świętokrzyskich sportowców. Począwszy od lokalnych klubów sportowych takich jak GKS Gród Ćmisk, czy GKS Wicher Miedziana Góra, a skończywszy na wielkich sławach sportu jaką jest kielczanka Sandra Drabik – zeszłoroczna olimpijka w boksie.

W ostatnim czasie spółka również nawiązała współpracę z Katarzyną Furmanek polską lekkoatletką, medalistką Mistrzostw Europy Juniorów, medalistką mistrzostw Polski seniorów w rzucie młotem. Jej rekordem jest osiągnięcie 5. wyniku w historii polskiej lekkoatletyki w rzucie młotem. W związku z faktem, że ŚGP INDUSTRIA mocno związany jest z województwem świętokrzyskim, zależy nam na wspieraniu młodych talentów, właśnie z naszego otoczenia. INDUSTRIA jest sponsorem strategicznym Katarzyny Furmanek, wspierając ją w codziennych treningach i przygotowaniach do zawodów sportowych.

Katarzyna Furmanek może poszczycić się wielokrotnym osiągnięciem Mistrzostw Polski w każdej kategorii wiekowej. Na swoim koncie ma także start w Mistrzostwach Europy w Monachium w 2022 r. Mimo tylu sukcesów Katarzyna nie osiadła na laurach. Obecnie jest w sezonie przygotowawczym i właśnie rusza w dalszą drogę. Jej planem jest trzytygodniowy obóz, gdzie będzie intensywnie szykowała się do sezonu 2023 r., który zacznie się dla niej już prawdopodobnie w maju. Cały swój wysiłek wkłada w przygotowania do jej najbliższego celu, jakim są Mistrzostwa Świata w Budapeszcie. 

Katarzyna Furmanek