Julia Jantarska INDUSTRIA 2023-03-23
Julia Jantarska
Julia Jantarska

Julia Jantarska

W lutym 2023 do grona talentów wspieranych przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową INDUSTRIA dołączyła Julia Jantarska.

Julka to jedenastolatka, uczennica IV klasy szkoły podstawowej w Kielcach, która chce zostać pierwszą kobietą i pierwszą polską zawodniczką w najbardziej prestiżowej serii wyścigów motocyklowych MOTOGP.

Od trzech lat bierze udział w motocyklowych Mistrzostwach Polski, Włoch oraz cyklu Alpe Adria. W sezonie 2023 wystartuje w eliminacjach Mistrzostw Świata FIM MINIGP. Biletem do światowego finału będzie zdobycie pierwszej lub drugiej lokaty w Alpe Adria. Julka ma szansę być pierwszą dziewczynką w sporcie mocno zdominowanym przez chłopców, a tym samym znaleźć się w globalnej elicie zawodników.

Na liście dotychczasowych sukcesów młodej zawodniczki można znaleźć następujące tytuły:

  • Zdobywczyni II miejsca w Pucharze Polski, klasa/Motocykl- STOCK90/ YCF 88cm3 (2020 rok)
  • Wicemistrzyni Polski Pitbike PZM, klasa/Motocykl- STOCK90/ YCF 88cm3 (2020 rok)
  • Zwyciężczyni Pucharu Polski PZM 🥇 , klasa/Motocykl- STOCK90/ YCF 88cm3 (2021 rok)
  • Wicemistrzyni Polski Pitbike PZM, klasa/Motocykl- STOCK90/ YCF 88cm3 (2021 rok)

Julia swoją pracą i dążeniem do celu chce zainspirować wszystkie dziewczynki, aby nie bały się spełniać swoich marzeń. W mediach społecznościowych pokazuje jak wygląda codzienne życie sportowca, a także dzieli się radością, jaką daje uprawianie sportu. Stara się pokazać alternatywę dla spędzania czasu przed komputerem i promować aktywny, zdrowy styl życia oraz wskazać korzyści wynikające z posiadania pasji🤞.