INDUSTRIA LKS Znicz Chęciny Industria 2023-03-24

INDUSTRIA LKS Znicz Chęciny

Dnia 23 marca 2023 roku doszło do podpisania umowy pomiędzy Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria a klubem zapaśniczym „LKS Znicz Chęciny”. Od 1 kwietnia tego roku klub przyjmuje nazwę „INDUSTRIA LKS Znicz Chęciny”, a ŚGP INDUSTRIA zostaje jego sponsorem tytularnym.

Początki Ludowego Klubu Sportowego „Znicz” sięgają 1976 roku. Wtedy, z inicjatywy ówczesnego dyrektora szkoły Stanisława Biernata, został zarejestrowany klub „Znicz” Podzamcze. Początkowo zawodnicy startowali tylko w stylu klasycznym, a od 1979 roku też w stylu wolnym. Treningi odbywały się wtedy tylko na miękkich materiałach. Z biegiem czasu, kiedy klub zaczął odnosić coraz większe sukcesy, pojawiły się środki na zakup mat i coroczne wyjazdy na obozy sportowe dla wyróżniających się zawodników.

Zbigniew Grudzień, jako senior reprezentował Polskę w Mistrzostwach Świata i Europy. Objęty był również szkoleniem kadry olimpijskiej. Drużyna Czesława Zaborskiego zdobyła 3. miejsce 🥉 w Pucharze Polski Seniorów, w stylu wolnym, w Kraśniku w 1992 r. Później ze względu na słabsze zainteresowanie męskimi zapasami, trener zajął się zapasami kobiet. Był to strzał w dziesiątkę. W maju 1995 r. we Wrocławiu „Znicz” zajął pierwsze miejsce w punktacji klubowej dziewcząt w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W tym samym roku w Bielawie „Znicz” zajął drugie miejsce 🥈 w punktacji kobiet w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. W 2001 r. w rankingu PZZ na najlepszy klub w Polsce w zapasach kobiet, „Znicz” zajął drugie miejsce🥈, a od 15 lat jest w gronie 💯 najlepszych klubów.

Oprócz Zbigniewa Grudnia, jeszcze dwie zawodniczki klubu „Znicz” były objęte przygotowaniami olimpijskimi: Kinga Kubicka, Agnieszka Król oraz wielokrotna medalistka Anna Wawrzycka – najbardziej utytułowana zawodniczka w „Zniczu”. Łącznie w latach 1976-2020 zawodnicy i zawodniczki „Znicz” zdobyli około 250 medali Mistrzostw Polski🏅.

Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA wyrasta z 150-letniej historii Kieleckich Marmurów oraz przemysłowych tradycji regionu. INDUSTRIA łączy te tradycje z nowoczesnymi technologiami i dbałością o środowisko naturalne.

ver_02
Dane grupy

Świętokrzyska Grupa Przemysłowa
INDUSTRIA S.A.
ul. Na Ługach 7
25-803 Kielce

Adres korespondencyjny
ul. Sandomierska 105
25-324 Kielce
tel.: +48 (41) 330 15 00

2023 © Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA S.A.

Spółka Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA S.A. oświadcza, iż posiada status dużego przedsiębiorcy w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych (Dz.U. z 2013 r. poz. 403 z późn. zm.).