Fundacja Kaganek spełnia marzenia podopiecznych Akademickiego Ośrodka Wychowawczego w Podzamczu Chęcińskim INDUSTRIA 2022-12-27

Fundacja Kaganek spełnia marzenia podopiecznych Akademickiego Ośrodka Wychowawczego w Podzamczu Chęcińskim

Świąteczny okres to szczególny czas, kiedy pamiętamy o naszych bliskich. Spotykamy się w rodzinnym gronie, żeby wspólnie spoglądać w niebo w poszukiwaniu „pierwszej gwiazdki” i zasiąść do wieczerzy. Jednak zawsze w naszej pamięci są osoby, które nie mają z kim spędzić Wigilii.

Kontynuując zeszłoroczną tradycję akcji Kopalnie Świętego Mikołaja, w tym roku Fundacja Kaganek zaprosiła podopiecznych Akademickiego Ośrodka Wychowawczego w Podzamczu Chęcińskim do wzięcia udziału w akcji. Fundacja otrzymała 31 własnoręcznie napisanych listów. Ośrodek skupia dzieci z różnych rodzin, głównie dysfunkcyjnych, potrzebujących wsparcia i wzmocnienia swojego poczucia wartości. Są to wychowankowie, którzy w większości nie dostali uwagi rodzicielskiej i nie zaznali atmosfery bożonarodzeniowej.

Pracownicy pokazali, że nie jest im obojętny los drugiego człowieka. Fundacja Kaganek przyczyniła się do spełnienia marzeń dzieci Ośrodka i dołożyła cegiełkę do budowania ich poczucia wartości.