Fundacja Kaganek spełnia marzenia podopiecznych Akademickiego Ośrodka Wychowawczego w Podzamczu Chęcińskim INDUSTRIA 2022-12-27

Fundacja Kaganek spełnia marzenia podopiecznych Akademickiego Ośrodka Wychowawczego w Podzamczu Chęcińskim

Świąteczny okres to szczególny czas, kiedy pamiętamy o naszych bliskich. Spotykamy się w rodzinnym gronie, żeby wspólnie spoglądać w niebo w poszukiwaniu „pierwszej gwiazdki” i zasiąść do wieczerzy. Jednak zawsze w naszej pamięci są osoby, które nie mają z kim spędzić Wigilii.

Kontynuując zeszłoroczną tradycję akcji Kopalnie Świętego Mikołaja, w tym roku Fundacja Kaganek zaprosiła podopiecznych Akademickiego Ośrodka Wychowawczego w Podzamczu Chęcińskim do wzięcia udziału w akcji. Fundacja otrzymała 31 własnoręcznie napisanych listów. Ośrodek skupia dzieci z różnych rodzin, głównie dysfunkcyjnych, potrzebujących wsparcia i wzmocnienia swojego poczucia wartości. Są to wychowankowie, którzy w większości nie dostali uwagi rodzicielskiej i nie zaznali atmosfery bożonarodzeniowej.

Dzięki Waszym dobrym sercom, zaangażowaniu, poświęceniu swojego czasu i pieniędzy pokazaliśmy grupie młodzieży, doświadczonych mimo młodego wieku przez los, mających trudne relacje ze swoimi rodzinami (albo nie mających rodzin), że nie jest tak, że nikt się nimi nie interesuje. Po wizycie u nich jestem przekonana, że daliśmy im wiarę w drugiego człowieka. Przekazuję wszystkim zaangażowanym podziękowania oraz życzenia wesołych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Każdy prezent trafił do rąk własnych osób, które pisały list.

- napisała w liście skierowanym do Pracowników ŚGP INDUSTRIA Małgorzata Gawęcka, prezes Fundacji Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych „Kaganek”.

Pracownicy pokazali, że nie jest im obojętny los drugiego człowieka. Fundacja Kaganek przyczyniła się do spełnienia marzeń dzieci Ośrodka i dołożyła cegiełkę do budowania ich poczucia wartości.