Akademia Korona Industria 2022-07-04

Akademia Korona

KoronaKielce 1853

Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA S.A. (dawniej Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych) zdecydowała się wesprzeć rozwój kieleckich adeptów futbolu, otrzymując tytuł Sponsora Akademii Korona.

„Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych, jako jeden z liderów branży w regionie, od początku istnienia dumnie wspiera działania świętokrzyskich sportowców. W ostatnim czasie spółka nawiązała współpracę z Akademią Korona, którą zdecydowaliśmy się sponsorować. ŚKSM nie od dziś angażuje się we wspieranie młodych talentów sportowych z województwa świętokrzyskiego. Może pochwalić się współpracą z lokalnymi klubami sportowymi, a także ze znanymi i cenionymi na arenie sportowej zawodnikami: Katarzyną Furmanek – polską lekkoatletką, czy Sandrą Drabik – mistrzynią Polski w boksie. Teraz także z młodymi talentami Akademii Korona”
– podsumowała Karolina Stępień-Golc z działu komunikacji i marketingu ŚKSM Kielce.

Akademia Korona rozpoczęła działalność w lipcu 2021 roku i od tego czasu szkoli ponad 200 zawodników. Nasi podopieczni występują w rozgrywkach na terenie województwa i kraju. Natomiast zespół U-17 rywalizuje na poziomie Centralnej Ligi Juniorów.

„Zaangażowanie Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych pozwoli na dalszy dynamiczny rozwój Akademii Korona S.A. Dzięki tej współpracy będziemy mieli więcej możliwości, aby naszym wychowankom zapewnić jak najlepsze warunki do podnoszenia swoich umiejętności”
– powiedział Dyrektor Akademii Korona, Tomasz Wilman.

Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA wyrasta z 150-letniej historii Kieleckich Marmurów oraz przemysłowych tradycji regionu. INDUSTRIA łączy te tradycje z nowoczesnymi technologiami i dbałością o środowisko naturalne.

ver_02
Dane grupy

Świętokrzyska Grupa Przemysłowa
INDUSTRIA S.A.
ul. Na Ługach 7
25-803 Kielce

Adres korespondencyjny
ul. Sandomierska 105
25-324 Kielce
tel.: +48 (41) 330 15 00

2023 © Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA S.A.

Spółka Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA S.A. oświadcza, iż posiada status dużego przedsiębiorcy w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych (Dz.U. z 2013 r. poz. 403 z późn. zm.).